Ev Taşırken En Sık Karşılaşılan Sorunlar : 10 Büyük Hata

Ev Taşırken En Sık Karşılaşılan Sorunlar : 10 Büyük Hata

Ev Taşırken En Sık Karşılaşılan Sorunlar : 10 Büyük Hata

Bu yazımızda sizlere Ev Taşırken En Sık Karşılaşılan Sorunlar ve bunların neler olduğuna dair bilgiler ile taşınma sürecinin sıkıntılarından bahsedeceğiz. Ev taşıma süreci, işler nispeten sorunsuz gittiğinde ve taşınma deneyimini mahvedecek önemli bir sorun olmadığında bile zorlu olabilir. Şimdi taşınırken artan sorun olasılığını ekleyin ve ev taşımanın neden hayattaki en stresli olaylardan biri olarak görüldüğünü anlayabilirsiniz.

Her sıkıntılı duruma hızlı ve yeterli bir şekilde müdahale edebilmeniz için taşınma sürecinde en sık karşılaşılan sorunlara hazırlıklı olmak önemlidir. Sonuçta, ne kadar iyi hazırlanırsanız, başarı şansınız o kadar yüksek olacaktır.

İşte yeni bir eve taşınırken karşılaşılan en önemli sorunlar… ve her bir ev taşıma sorununu mümkün olan en iyi şekilde nasıl çözeceğiniz.

Taşınırken karşılaşılan en önemli sorunlar
Taşınırken karşılaşılan en önemli sorunlar

1. Yetersiz zaman

Tüm ev taşıma planlarınızı mahvetme potansiyeline sahip bir sorun, taşınma gününden önce tamamlamanız gereken görevleri bitirmek için yeterli zamanınızın olmayacağının farkına varmaktır.

Bazı taşınma ev sorunları diğerlerinden çok daha ciddi olabilir. Örneğin, taşınmadan önce adresinizi değiştirmek için yeterli zaman bulamamak, kesinlikle paketleme işini zamanında bitirememek kadar kötü değildir. Mesele şu ki, kargo adresinizi taşındıktan sonra bile değiştirebilirsiniz, ancak yeni eve taşındıktan sonra paketlemeyi bitiremezsiniz.

Evinizin taşınması için iyi hazırlanmak için zamanın olmaması, bir dizi başka taşınma sorununa da yol açacak büyük bir sorun olabilir.

ÇÖZÜM: Taşınmaya hazırlanırken zaman sıkıntısı, hemen hemen her zaman taşınma öncesi dönemin kötü organizasyonunun sonucudur. Zamanınızı mümkün olan en iyi şekilde yönetmek için tam olarak ne yapmanız gerektiğini size hatırlatan en başından size rehberlik edecek hareketli bir kontrol listesi oluşturun.

2. Güvenilmez taşıyıcılar

Ev taşırken en büyük sorunlardan biri, birçok yönden güvenilmez olan nakliyecileri işe almaktır: önceden ayarlanmış süre için geç gelirler, kaba ve profesyonel olmayan tavırları vardır ve ev eşyalarını korumak için ne yapılması gerektiği konusunda net bir fikirleri yoktur. ve onları güvenli bir şekilde taşımak için de.

ÇÖZÜM: 3-4 nakliye şirketinden ücretsiz fiyat teklifi alın ve kiralamadan önce bu nakliyecileri araştırın. Araştırdığınız şehirlerarası taşıma şirketlerinin yorumlarını okuyun ve yasal durumlarını kontrol edin.

Çoğu durumda, saygın ve güvenilir nakliyecileri bulmak zaman alacak ve kaliteli nakliye hizmetleri her kuruşuna değecektir.

3. Aşırı paketleme

İlk bakışta, fazla paketleme hiç de bir ev taşıma sorunu gibi görünmüyor. Ne de olsa, sahip olduğunuz her şeyi yeni evinize taşımak niyetiyle topluyorsunuz – taşınmak için bavul hazırlamak da bununla ilgili değil mi?

Gerçekten ihtiyacınız olandan daha fazla öğeyi paketlemek, tartışılmaz birkaç nedenden dolayı sorunludur:

 • Daha fazla eşyanın paketlenmesi ve taşınması, gönderinin toplam ağırlığı da arttığından taşıma fiyatını artırır.
 • Bir daha asla ihtiyaç duymayacağınız şeyleri paketlemek, o kutuları açmak için harcayacağınız tüm saatler de dahil olmak üzere sizin için boşa zaman harcamak anlamına gelir.
 • Yeni evde bunları saklamak için gerekli alanı bulmak söz konusu olduğunda, işe yaramaz eşyaların paketlenmesi bir sorun olabilir.

ÇÖZÜM: Mantıklı olanı yapın ve yalnızca yaklaşan hareket için gerçekten ihtiyacınız olanı toplayın. Eski ve işe yaramaz şeyleri yeni yere getirmek için zaman, para ve çaba harcamayın – bir ev taşımanın evinizi dağıtmak ve yeni evde yeniden başlamak için mükemmel bir fırsat olduğunu unutmayın. Arkadaşlarınıza veya ailenize verin ya da sizin için artık önemli olmayan her şeyi hayır kurumlarına bağışlayın, sonra zamanla tamamen işe yaramaz hale gelen şeyleri geri dönüştürün.

4. Mobilya kapıdan içeri sığmayabilir

Bir ev taşıma, genellikle bir takım öngörülemeyen zorluklara neden olabilir ve bu nedenle, zaten zorlu olan bir yer değiştirmeye ek zorluklar getirir. Aslında, beklenmedik sorunlar, en beklemediğiniz anda göz açıp kapayıncaya kadar ortaya çıkabilir. Taşınma gününde böyle bir sorun, büyük mobilya öğelerinizin kapılara sığmamasıdır. Bu ev taşıma sorunu oldukça zor olabilir, çünkü ya taşınırken eski yerde ya da taşınırken yeni evde olabilir. Bazı durumlarda, bu sorun hayatınızı her iki tarafta da zorlaştırabilir.

Ve en kötü kısmı mobilyalarınızı küçük kapılardan veya dar koridorlardan geçmeye çalışırsanız, maddi hasar ve/veya kişisel yaralanmalar taşınmanızı kolayca mahvedebilir. 

ÇÖZÜM: Ve çoğu zaman olduğu gibi, önleme en iyi ilaçtır.

 • Büyük mobilya parçalarınızı ölçün, ardından serbestçe geçip geçemeyeceklerini belirlemek için tüm kapı ve koridorları ölçün.
 • Daha küçük ve taşıması daha güvenli hale getirmek için en büyük mobilya parçalarını sökün.
 • Bir mobilya asansörü kullanın ve mobilya parçalarını hareket ettirirken maddi hasarı önlemek için yardımcılardan destek alın.
 • Tek ihtiyacınız olan, çekip çıkarmak için birkaç santim daha boşluksa, kapıları menteşelerinden çıkarmayı düşünün.

5. Kişisel yaralanmalar

Bazı ev taşıma sorunlarının diğerlerinden daha ciddi olduğunu unutmayın – nakliyecilerinizin 2 saat geç gelmesi farklı bir şeydir , siz veya ailenizden birinin taşınma gününde yaralanması tamamen farklı bir şeydir.

Taşınma gününde yaralanmalar bir olasılıktır, çünkü iki ev arasında hareket ederken en kaotik ve öngörülemeyen günde %100 güvenliği sağlamak için tam olarak hangi adımların ve önlemlerin alınması gerektiğini bilmek için gerekli ev taşıma deneyimine genelde sahip olunmamaktadır.

Güvende kalabilmek için, hareketle ilgili yaralanmaların en yaygın türlerini ve daha da önemlisi, bunlardan kaçınmak için ne yapmanız gerektiğini bilmek önemlidir.

Çünkü koşullar ne olursa olsun, kişisel yaralanmalardan kaçınmalısınız.

 • sırt yaralanmaları (sıkışmış sinirler, fıtıklaşmış diskler),
 • kas yaralanmaları (gerilmeler, kontüzyonlar, kramplar),
 • fıtıklar
 • eller, parmaklar ve ayak parmaklarında yaralanmalar

ÇÖZÜM: Ev taşıma sırasında yaralanmayı önlemek için atmanız gereken bazı adımlar şunlardır:

 • Amaçlanan çıkış yolları boyunca tüm engelleri kaldırın;
 • Küçük çocukları ve evcil hayvanları paketleme ve taşıma eylemlerinden uzak tutun;
 • Duruma uygun giyinin ve tabanı kaymaz kapalı ayakkabılar giyin;
 • Bir şey yapmadan önce iki kez düşünün, özellikle de evden ağır ve büyük bir şey taşırken;
 • Sınırlarınızı bilin – asla acele etmeyin ve güçlü olmaya çalışmayın.

6. Hasarlı eşyalar

Ev taşırken, yanlış paketlemenin bazı değerli eşyalarınıza, özellikle de doğası gereği kırılgan olanlara kolayca zarar verebileceğini unutmamak önemlidir. Yeni evinizde kutuları açıp paramparça olmuş pahalı kristal vazoları veya tasarım ayakkabılarınızın tanınmayacak kadar deforme olduğunu görmekten kesinlikle çok mutlu olmayacaksınız.

Taşınmadan önce evinizi topladığınızda, sadece önemsediğiniz şeylerle kalacaksınız, bu nedenle taşınmadan sonra bu eşyaların hasarlı olduğunu görmek sinir krizi geçirmenize bile neden olabilir.

ÇÖZÜM: Değerli eşyalarınızın yeni eve mükemmel durumda ulaşmasını sağlamak için yapmanız gereken birkaç basit şey:

 • Eşyalarınızı hak ettikleri özenle paketleyin. Nasıl yapacağınızdan emin değilseniz, sizin için yapması için profesyonel paketleyicileri işe alın;
 • Yalnızca iyi durumda olan hareketli kutuları kullanın: güçlü, kuru ve önceden var olan herhangi bir hasar belirtisi olmayan;
 • Kaliteli ambalaj bandı kullanarak tüm karton kutuların alt kısımlarını güçlendirin;
 • Yumuşak ambalaj kâğıdı ve balonlu naylon gibi bol miktarda dolgu malzemesi kullanın;
 • Buruşuk kâğıt veya balonlu naylon kullanarak kutuların içindeki boş alanları doldurun;
 • Kutuları uygun şekilde bantlayın.

7. Maddi hasar

Ev taşımanın sorunlarından biri, taşındığınız eski evde veya taşındığınız yeni yerde maddi hasar olasılığıdır. Aslında, maddi hasar ciddi bir sorundur ve ne pahasına olursa olsun bundan kaçınılmalıdır. Neden? Çok basit – mülke verilen her türlü hasar, kendi cebinizden daha fazla para çıkması anlamına gelir.

Kiracıysanız, daha fazla maddi hasar, kesinlikle size güvenlik hasarına ve gerekirse ekstra onarım maliyetlerine mal olacaktır. Öte yandan, bir ev sahibiyseniz, verilen herhangi bir büyük mülk hasarı evin satış fiyatını düşürmesi muhtemeldir.

Hasara en yatkın ev alanlarının zeminler, duvarlar, kapılar, merdivenler ve korkuluklar olduğunu önceden bilmek yardımcı olur.

ÇÖZÜM: Peki, taşınırken maddi hasarı önlemenin en iyi yolu nedir?

 • Parçaları hem parke zeminlerde hem de halı kaplı zeminlerde zemine zarar vermeden kaydırmak için mobilya sürgülerini ağır mobilyaların altına yerleştirin.
 • Zeminlere ve duvarlara zarar gelmesini önlemek için hareketli bir bebek arabası kullanın.
 • Zeminlerin hasar görmesini önlemek için büyük kalın kartonları yoğun trafik alanlarına yerleştirin.
 • Yontma veya girintili duvar köşelerinden kaçınmak için köşe koruyucuları takın.
 • Hasar görmemeleri için duvarlara hareketli battaniyeler veya köpük dolgular asın.
 • Korkulukları güvende tutmak için dolgu malzemelerine sarın.

8. Aşırı Harcama

Ev taşırken en ciddi endişelerden biri, kesinlikle gerekli olandan daha fazla para harcamadığınızdan nasıl emin olacağınızla ilgili olacaktır. Ev taşımanın pahalı bir iş olduğu bilinen bir gerçektir, bu yüzden fazla harcama yapmak pek çok açıdan kötü bir fikirdir.

Ayrıca, nakliye şirketinizden belirli bir ekstra hizmet talep ettiğinizde veya bu nakliyeci işi tamamlamak için bir dizi ek hizmet için sizden ücret aldığında, genellikle fazla harcama meydana gelir.

Ev taşırken her bir liranızın nereye harcandığını bilmeniz çok önemlidir çünkü para israfı bir sorundur.

 Ev Taşırken En Sık Karşılaşılan Sorunlar ve Çözüm
Ev Taşırken En Sık Karşılaşılan Sorunlar ve Çözüm

Ev Taşırken En Sık Karşılaşılan Sorunlar ve Çözüm

Taşınmayla ilgili harcamalarınızı daha yakından izleyebilmeniz ve daha iyi kontrol edebilmeniz için hazırlığınızın başlarında bir taşınma bütçesi oluşturun. Doğru maliyet tahmini ve risk değerlendirmesi için birkaç yüksek puanlı nakliyeciden evinizi şahsen ziyaret etmelerini isteyin. Taşıma teklifindeki fiyatın, sonunda taşınma şirketinize ödediğiniz parayı yansıtacağının garantisi olarak maliyet tahminlerini yazılı olarak isteyin. Hemen burayı tıklayarak bize WhatsApp üzerinden ulaşabilir, uygun fiyatlı tekliflerimizden faydalanabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.